“PAYNET CRYPTO” крипто-депозитарий лицензияси тўхтатилди
Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги директорининг 2022 йил 14 июлдаги 32-сон буйруғи билан тасдиқланган Крипто-активлар айланмаси соҳасидаги хизматлар провайдерлари фаолиятини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги низомининг (рўйхат рақами 3380, 2022 йил 15 август) 39-банди ҳамда Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг тегишли қарорига асосан “PAYNET CRYPTO” МЧЖга крипто-депозитарий фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2023 йил 13 ноябрдаги CD #0002-сонли лицензия 2024 йил 12 июнь санасидан бошлаб 10 кун муддатга тўхтатилди.
“PAYNET CRYPTO” МЧЖга лицензиясининг амал қилишини тўхтатиб туриш муддати даврида крипто-активлар билан операциялар амалга ошириш таъқиқланади.

Приостановлено действие лицензии крипто-депозитария «PAYNET CRYPTO»
В соответствии с пунктом 39 Положения о порядке лицензирования деятельности провайдеров услуг в сфере оборота крипто-активов, утвержденным приказом директора Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 14 июля 2022 года № 32 (рег. № 3380 от 15 августа 2022 года), а также соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан, с 12 июня 2024 года сроком на 10 дней приостановлено действие лицензии на осуществление деятельности крипто-депозитария, выданной ООО «PAYNET CRYPTO» 13 ноября 2023 года за №CD #0002.
В период приостановления действия лицензии ООО «PAYNET CRYPTO» запрещается осуществление операций с крипто-активами.