Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигида Meta компаниясининг Осиё-Тинч океани минтақасида давлат сиёсати бўйича стратегия ва кампаниялар директори Бет Энн Лим ҳамда Марказий Осиё ва Мўғулистон бўйича давлат сиёсати масалалари бўйича минтақавий менежер Ерасил Калихан билан учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар хавфсиз ва барқарор рақамли муҳитни шакллантириш масалаларида конструктив мулоқотни ривожлантириш ва тажриба алмашиш муҳимлигини таъкидладилар.
Музокаралар давомида рақамли экотизимни ривожлантириш, сунъий интеллектдан фойдаланиш, онлайн фирибгарликка қарши курашиш ҳамда хавфсиз рақамли муҳитни таъминлашга доир долзарб масалалар муҳокама қилинди.
Учрашув якунлари бўйича иштирокчилар шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлашдан ўзаро манфаатдор эканликларини тасдиқладилар ҳамда ҳамкорликнинг истиқболли йўналишлари бўйича ҳамкорликни кенгайтиришга тайёр эканликларини билдирдилар.

Встреча с представителями компании Meta
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялась встреча с директором по стратегии и кампаниям в области государственной политики в Азиатско-Тихоокеанском регион компании Мета Бет Энн Лимой и региональным менеджером по государственной политике в Центральной Азии и Монголии Ерасылом Калиханом.
Стороны отметили важность развития конструктивного диалога и обмена опытом по вопросам формирования безопасной и устойчивой цифровой среды.
В ходе переговоров обсуждены актуальные вопросы развития цифровой экосистемы, применение искусственного интеллекта, меры по противодействию онлайн-мошенничеству, обеспечению безопасной цифровой среды.
По итогам встречи участники подтвердили взаимную заинтересованность в дальнейшем укреплении партнерских отношений и выразили готовность к расширению сотрудничества по перспективным направлениям взаимодействия.