Жаҳон банки делегацияси билан учрашув
Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигида Жаҳон банкининг Е-GATE лойиҳаси раҳбари Чиу Ниу бошчилигидаги делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувнинг асосий мақсади Ўзбекистонда Иқтисодий ривожланиш учун самарали бошқарув (EGED) мақсадли жамғармаси доирасида Е-GATE (Электрон тижорат орқали глобал киришни кенгайтириш) тадбирларини амалга оширишни қўллаб-қувватлашдан иборат.
Йиғилишда Жаҳон банкининг Ўзбекистонда электрон тижорат соҳасидаги қонун ҳужжатларини ишлаб чиқишда кўмак бериши, электрон тижорат диагностикасини оммалаштириш, шунингдек, экспорт географиясини кенгайтириш мақсадида ўз маҳсулотларини электрон савдо майдончалари орқали сотишни ташкил этиш учун Жаҳон банки томонидан жалб этилган маҳаллий кичик ва ўрта корхоналар томонидан эришилган ижобий натижалар муҳокама қилинди.

Встреча с делегацией Всемирного банка
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялась встреча с делегацией Всемирного банка во главе с Чиу Ниу, руководителем проекта Е-GATE.
Основная цель встречи – поддержка в реализации мероприятий E-GATE (Расширение глобального доступа через электронную коммерцию) в рамках трастового фонда «Эффективное управление для экономического развития» (EGED) в Узбекистане.
На встрече были обсуждены вопросы содействия Всемирным банком в разработке законодательства в сфере электронной коммерции в Узбекистане, распространение диагностики электронной коммерции, а также вопросы прогресса у местных малых и средних предприятий, привлеченных Всемирным банком для организации продаж собственной продукции через электронные торговые платформы в целях расширения географии экспорта.