Айрим суғурта ташкилотларига нисбатан жарима санкциялари қўлланилди
Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 2 сентябрдаги “Капитал бозорини ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-291-сон қарорида белгиланган суғурта бозорини назорат қилиш бўйича вазифа ва  функцияларини амалга ошириш доирасида 8 та суғурта ташкилотига нисбатан жарима санкцияларини қўллади.
Жумладан, суғурта ташкилотларининг молиявий кўрсаткичларини ўрганиш натижаларига кўра қонунчилик ҳужжатларида белгиланган меъёрларга риоя қилмаслик фактлари аниқланиб, бунинг натижасида 254,5 миллион сўм миқдорида жарима солинди.

В отношении ряда страховых организаций применены штрафные санкции
Национальным агентством перспективных проектов в рамках выполнения задач и функций по контролю за страховым рынком, возложенных постановлением Президента Республики Узбекистан от 2 сентября 2023 года № ПП-291 «О дополнительных мерах по развитию рынка капитала» применены штрафные санкции к 8 страховым организациям.
В частности, по итогам изучения финансовых показателей страховых организаций установлены факты несоответствия установленным законодательством нормативам вследствие чего наложены штрафы на общую сумму 254,5 млн сумов.