Агентлик ходимлари Корея Республикасида KEI дастури доирасида ўқув курсларида иштирок этмоқда
Агентлик ходимлари Корея Республикасининг Сеул шаҳрида ўтказилаётган «Билим алмашиш ташаббуси» (Knowledge Exchange Initiative, KEI) халқаро ўқув дастурида иштирок этмоқда.
Мазкур тадбир Халқаро молиявий ҳамкорлик бўйича кенгаш (CIFC) томонидан ташкил этилган бўлиб, молиявий хизматларни рақамлаштириш ва инновацияларни жорий этиш соҳасида илғор тажриба алмашишга қаратилган.
Дастур доирасида қуйидаги йўналишлар кўриб чиқилмоқда:
- Корея Республикасининг молиявий хизматларни ривожлантириш бўйича тажрибаси;
- молиявий тизимнинг рақамли инфратузилмаси;
- молиявий хизматлар ва маълумот алмашинувида сунъий интеллект технологияларини қўллаш;
- Жаҳон банки билан ҳамкорликда молиявий секторни ривожлантириш истиқболлари.
Шунингдек, дастур доирасида Агентлик вакиллари Корея молиявий телекоммуникациялар ва клиринг институти (KFTC) ҳамда Корея молиявий технологиялар марказига ташриф буюриб, уларнинг амалий фаолияти билан яқиндан танишадилар.

Сотрудники Агентства проходят обучение в рамках программы KEI в Республике Корея
Сотрудники Национального агентства перспективных проектов (далее – Агентство) принимают участие в международной учебной программе «Инициатива по обмену знаниями» (Knowledge Exchange Initiative, KEI), проходящей в г. Сеул (Республика Корея).
Мероприятие организовано Советом по международному финансовому сотрудничеству (CIFC) и направлено на обмен передовым опытом в сфере цифровизации и внедрения инноваций в финансовые услуги.
В рамках программы рассматриваются следующие тематические направления:
- опыт Республики Корея в развитии финансовых услуг;
- цифровая инфраструктура финансовой системы;
- применение технологий искусственного интеллекта в финансовых услугах и обмене данными;
- перспективы развития финансового сектора в сотрудничестве со Всемирным банком.
Кроме того, представители Агентства посетят ведущие профильные организации – Корейский институт финансовых телекоммуникаций и клиринга (KFTC) и Корейский центр финансовых технологий – для ознакомления с их практическим опытом и деятельностью.