Sug‘urta brokeri litsenziyasi bekor qilindi
O‘zbekiston Respublikasining “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonunning 33-moddasi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 21 fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi yagona nizom”ning 51-bandiga muvofiq, Toshkent tumanlararo iqtisodiy sudining hal qiluv qaroriga asosan “INSURANCE BROKER CONSULTING” MCHJ sug‘urta brokerining sug‘urta faoliyati amalga oshirish bo‘yicha 2013 yil 1 fevralda berilgan SF seriyali 00185-son litsenziya 2026 yil 26 iyundan bekor qilindi.
“INSURANCE BROKER CONSULTING” MCHJ o‘zi va sug‘urta qildiruvchi o‘rtasida tuzilgan shartnomalar, shuningdek, sug‘urtaning (qayta sug‘urtaning) har qanday turi bo‘yicha vositachilik faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha tuzilgan shartnomalarga asosan o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarini belgilangan tartibda bajarishi shart.

Аннулирована лицензия страхового брокера
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пунктом 51 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», на основании решения Ташкентского межрайонного экономического суда лицензия ООО «INSURANCE BROKER CONSULTING», выданная 1 февраля 2013 года серия СФ за №00185 на осуществление деятельности страхового брокера аннулирована от 26 июня 2026 года.
ООО «INSURANCE BROKER CONSULTING» обязано в установленном порядке исполнить принятые на себя обязательства по договорам, заключённым между ним и страхователем, а также по договорам, заключённым в рамках осуществления посреднической деятельности по любым видам страхования (перестрахования).