Maxsus rejim ishtirokchisi ro‘yxatga olindi
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi tomonidan Kripto-aktivlar aylanmasi sohasida tartibga solish maxsus rejimida («Tartibga solish qumdoni» maxsus rejimi) ishtirokchilarni ro‘yxatdan o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizomga (2022 yil 30 dekabirdagi 3409-son AV ro‘yxatdan o‘tgan) muvofiq “Ravnaq-bank” AJ maxsus rejim ishtirokchisi sifatida ro‘yxatga olindi.
Tajriba-sinov loyiha doirasida hisob-kitob operatsiyalarini amalga oshirish uchun hamkor kripto-birjasida ochilgan kripto-hamyonida joylashga kripto-aktivlarni tezkor sotish hisobiga bank kartasi hisobini pul mablag‘lari bilan avtomatik to‘ldirish funksiyasiga ega “CRYPTO CARD - UzNEX” virtual bank kartasi mahsulotini ishlab chiqish va joriy etishni nazarda tutadi.
Maxsus rejim ishtirokchisi avtomatlashtirilgan bank tizimi, kripto-birja axborot tizimi, bank protsessing markazi hamda MasterCard halqaro to‘lov tizimi integratsiyasi bo‘yicha yechimini sinovdan o‘tkazadi.
Tegishli ma’lumotlar maxsus rejim ishtirokchilarining reyestriga belgilangan tartibda kiritilgan hamda Agentlikning rasmiy veb-saytida foydalanish uchun joylashtirilgan.

Зарегистрирован участник специального режима
Национальным агентством перспективных проектов Республики Узбекистан в соответствии с Положением о порядке регистрации участников в Специальном режиме регулирования в сфере оборота крипто-активов (Специальный режим «регуляторных песочниц») (рег. МЮ № 3409 от 30.12.2022 г.) АО «Ravnaq-bank» зарегистрирован в качестве участника Специального режима «регуляторных песочниц».
Пилотным проектом предусматривается разработка и реализация банковского карточного продукта виртуальная банковская карта «CRYPTO CARD - UzNEX» с наличием функционала автоматического пополнения банковского карточного счета денежными средствами за счет ускоренной продажи крипто-активов, находящихся в крипто-кошельке открытого на крипто-бирже партнёра для осуществления расчетных операций.
Участником специального режима будет апробировано решение по интеграции автоматизированной банковской системы, информационной системы крипто-биржи, процессингового центра банка и международной платежной системы MasterCard.
Соответствующая информация в установленном порядке добавлена в реестр участников специального режима и является общедоступной на официальном сайте Агентства.