O‘zbekiston Respublikasining Istiqbolli loyihalar milliy agentligi (ILMA) xodimlari 28-29 oktabr kunlari BAAning Dubay shahrida bo‘lib o‘tadigan Blockchain Life 2025 xalqaro konferensiyasida ishtirok etmoqda.
Blockchain Life 2025 130 dan ortiq mamlakatdan 15 000 dan ortiq ishtirokchilarni, jumladan, kripto sanoati, Web3 loyihalari, blokcheyn infratuzilmasi va moliya institutlarining yetakchi vakillarini birlashtiradi.
ILMA vakillari kripto-aktivlarni tartibga solish, blokcheyn texnologiyalarini joriy etish va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirishga bag‘ishlangan sessiyalarda ishtirok etmoqda. Konferensiya doirasida ular tajriba almashish va hamkorlik istiqbollarini muhokama qilish uchun xalqaro hamkorlar bilan uchrashuvlar o‘tkazadilar.
ILMAning Blockchain Life 2025 dagi ishtiroki xalqaro aloqalarni mustahkamlashga, O‘zbekistonda ochiq va xavfsiz raqamli ekotizimni rivojlantirishga, moliyaviy texnologiyalar va blokcheynga investitsiyalar va innovatsiyalarni jalb qilishga hissa qo‘shadi.

Сотрудники НАПП принимают участие в международной конференции Blockchain Life 2025
Сотрудники Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан (НАПП) принимают участие в международной конференции Blockchain Life 2025, которая проходит 28–29 октября в Дубае (ОАЭ).
Blockchain Life 2025 объединяет свыше 15 000 участников из более чем 130 стран, включая ведущих представителей криптоиндустрии, Web3-проектов, блокчейн-инфраструктуры и финансовых институтов.
Представители НАПП участвуют в сессиях, посвящённых вопросам регулирования криптоактивов, внедрению блокчейн-технологий и развитию цифровой экономики. В рамках форума они также проводят встречи с международными партнёрами для обмена опытом и обсуждения перспектив сотрудничества.
Участие НАПП в Blockchain Life 2025 способствует укреплению международных связей, продвижению открытой и безопасной цифровой экосистемы Узбекистана, а также привлечению инвестиций и инноваций в сферу финансовых технологий и блокчейна.