O‘zbekiston Respublikasining “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonunning 34-moddasi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 21 fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi yagona nizom”ning 52-bandiga muvofiq, 2022 yil 25 fevralda “GLOBAL INSURANCE GROUP” AJ ST berilgan
SF seriyali 00035-sonli litsenziyaning amal qilishi 2026 yil 9 maydan boshlab tugatildi.
“GLOBAL INSURANCE GROUP” AJ ST ilgari tuzilgan sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalari bo‘yicha o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarini belgilangan tartibda bajarishi shart.

Прекращена лицензия АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP»
В соответствии со статьей 34 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 52 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», лицензия, выданная АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP» серии СФ № 00035 от 25 февраля 2022 года, прекращена с 9 мая 2026 года.
АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP» обязано исполнять в установленном порядке принятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).