O‘zbekiston Respublikasining “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonunning 33-moddasi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 21 fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi yagona nizom”ning 49-bandiga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligining 2024 yil 2 fevraldagi tegishli qaroriga asosan, “EUROASIA LIFE INSURANCE” AJ hayotni sug‘urta qilish sohasining I, II, III va IV klasslari va umumiy sug‘urta sohasining 1 va 2 klasslari bo‘yicha ixtiyoriy va majburiy shakllarda sug‘urta faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha berilgan 2021 yil 1 iyuldagi seriyasi SF 00018-sonli litsenziyasi 2024 yil 2 fevraldan bekor qilindi.
“EUROASIA LIFE INSURANCE” AJ ilgari tuzilgan sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalari bo‘yicha o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarini belgilangan tartibda bajarishi shart.

Аннулирована лицензия АО “Euroasia Life Insurance”
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 2 февраля 2024 года выданная АО «EUROASIA LIFE INSURANCE» лицензия серии SF № 00018 на осуществление страховой деятельности в сфере страхования жизни по I, II, III и IV классам и в сфере общего страхования по 1 и 2 классам в добровольной и обязательной формах, аннулирована со 2 февраля 2024 года.
АО «EUROASIA LIFE INSURANCE» обязано исполнять в установленном порядке принятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).