ILMA vakillari Asterium kompaniyasi tomonidan Toshkentda tashkil etilgan Crypto O2 forumida ishtirok etishdi. Tadbir kripto industriyasi, fintex sektori va tartibga soluvchi organ vakillarini birlashtirib, raqamli moliya sohasida ochiq muloqot, tajriba almashish va yangi yechimlar taqdimoti uchun platformaga aylandi.
Forumning boy dasturi kripto bozori tendensiyalari, blokcheyn yechimlari, steyblkoinlar va raqamli valyutalar (CBDC) istiqbollari bo‘yicha ekspert taqdimotlarini, shuningdek, panel muhokamalari va O‘zbekiston kripto iqtisodiyotidagi infratuzilma yechimlari taqdimotlarini qamrab oldi.
Tadbir doirasida “Yangi moliyaviy voqelik: fintexdan CBDCgacha” panel sessiyasi bo‘lib o‘tdi, unda ILMA Kripto-aktivlar aylanmasi sohasini rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Askarjon Zakirov ishtirok etdi. U yetakchi fintex kompaniyalari va xalqaro tuzilmalar vakillari bilan birgalikda kripto-aktivlar kelajagining dolzarb masalalarini, raqamli muhitda yangi vositalarni tavakkal qilish va tartibga solish hamda raqamli infratuzilmaga yondashuvlarni o‘zgartirishni muhokama qildi.
Shuningdek, forumda raqamli aktivlarni fuqarolar va biznesning kundalik hayotiga integratsiyalashga qaratilgan innovatsion mahsulotlar va ishlanmalar taqdim etildi.
Crypto O2 O‘zbekiston kripto ekotizimining shaffofligi, texnologiyasi va barqaror rivojlanishiga bo‘lgan umumiy intilishni aks ettirib, davlat organlari va bozor vakillari o‘rtasidagi muloqotni mustahkamlash uchun muhim platformaga aylandi.

Представители Агентства приняли участие в Форуме Crypto O2
Представители НАПП приняли участие в форуме Crypto O2, организованном компанией Asterium в Ташкенте. Мероприятие собрало ключевых игроков криптоиндустрии, финтех-сектора и регулирующих органов, став площадкой для открытого диалога, обмена опытом и презентации новых решений в сфере цифровых финансов.
Насыщенная программа Форума охватила выступления экспертов о трендах крипто-рынка, блокчейн-решениях, перспективах стейблкоинов и цифровых валют (CBDC), а также панельные дискуссии и презентации инфраструктурных решений в крипто-экономике Узбекистана.
В рамках мероприятия прошла панельная сессия "Новая финансовая реальность: от финтеха до CBDC", в которой принял участие Аскаржон Закиров, начальник Управления развития сферы оборота крипто-активов НАПП. Вместе с представителями ведущих финтех-компаний и международных структур он обсудил актуальные вопросы будущего крипто-активов, рисков и регуляции новых инструментов в цифровой среде, трансформации подходов к цифровой инфраструктуре.
На полях форума также были представлены инновационные продукты и разработки, направленные на интеграцию цифровых активов в повседневную жизнь граждан и бизнеса.
Crypto O2 стал важной площадкой для укрепления диалога между государственными структурами и представителями рынка, отражая общее стремление к прозрачности, технологичности и устойчивому развитию крипто-экосистемы Узбекистана.