“NEW LIFE SUG‘URTA KOMPANIYASI” АЖ лицензияси бекор қилинди
Ўзбекистон Республикасининг “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуннинг 33-моддаси ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган “Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги ягона низом”нинг 49-бандига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг 2024 йил 21 майдаги тегишли қарорига асосан, “NEW LIFE SUG‘URTA KOMPANIYASI” АЖ ҳаётни суғурта қилиш соҳасининг I, II, III ва IV класслари ва умумий суғурта соҳасининг 1 ва 2 класслари бўйича ихтиёрий ва мажбурий шаклларда суғурта фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2022 йил 15 февралдаги серияси SF 00029-сонли лицензияси 2024 йил 22 майдан бекор қилинди.
“NEW LIFE SUG‘URTA KOMPANIYASI” АЖ илгари тузилган суғурта (қайта суғурта) шартномалари бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларини белгиланган тартибда бажариши шарт.

Аннулирована лицензия АО "NEW LIFE SUG‘URTA KOMPANIYASI”
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 21 мая 2024 года лицензия, выданная АО «NEW LIFE SUG‘URTA KOMPANIYASI» 15 февраля 2022 года за серией SF № 00029 на осуществление страховой деятельности в сфере страхования жизни по I, II, III и IV классам и в сфере общего страхования по 1 и 2 классам в добровольной и обязательной формах, аннулирована с 22 мая 2024 года.
АО «NEW LIFE SUG‘URTA KOMPANIYASI» обязано исполнять в установленном порядке принятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).