“FINANCE INVEST BROK” МЧЖ капитал бозори соҳасида “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси сифатида рўйхатдан ўтказилди
05.08.2026
983
Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги “FINANCE INVEST BROK” МЧЖни капитал бозори соҳасидаги “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси сифатида рўйхатдан ўтказди.
Тартибга солиш қумдони доирасида “FINANCE INVEST BROK” МЧЖ хорижий валютада ифодаланган облигацияларни чиқариш ва жойлаштириш билан боғлиқ операциялар бўйича инвестиция воситачиси сифатида фаолият юритишни режалаштирмоқда.

ООО «FINANCE INVEST BROK» зарегистрирован в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
05.08.2026
984
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало ООО «FINANCE INVEST BROK» в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
В рамках Регуляторной песочницы ООО «FINANCE INVEST BROK» планирует осуществлять деятельность в качестве инвестиционного посредника по операциям, связанным с выпуском и размещением облигаций, номинированных в иностранной валюте.