Агентлик вакиллари “2024 йил трендлари” Ўзбекистон сотувчилари форуми очилишида сўзга чиқди
“2024 йил трендлари” Ўзбекистон сотувчилари форумини Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Вячеслав Пак кириш сўзи билан очиб берди.
“Электрон тижорат Ўзбекистон иқтисодиётининг энг жадал ривожланаётган сегментларидан биридир. Регулятор сифатида бизнинг устувор вазифамиз унинг ривожланиши учун энг қулай шарт-шароитларни таъминлашдан иборат.
Бугунги тадбирда иштирок этиш биз учун бозор иштирокчилари, уларнинг орзу-интилишлари ва муаммоларини тинглаш, соҳанинг ривожланиш тенденциялари билан танишиш учун яхши имконият.
Агентлигимиз Ўзбекистонда электрон тижоратни ривожлантириш ва мавжуд муаммоларни бартараф этишга қаратилган таклифларни кўриб чиқишга доимо тайёр”, — таъкидлаб ўтди Вячеслав Пак.
Форумда соҳа мутахассислари, Uzum Market маркетплейс раҳбарлари ва тадбиркорлар иштирок этмоқда. Форум Жаҳон банки, Ўзбекистон Монополияга қарши курашиш қўмитаси ва “Капиталбанк” кўмагида ташкил этилди.
Форум давомида топ-селлерлар фойдали маслаҳатлар ва кейслар билан ўртоқлашадилар, “Капиталбанк” вакиллари бизнесни ривожлантириш учун молиявий воситалар ҳақида сўзлайдилар, таҳлилий хизматлар раҳбарлари иштирокчиларга ўз ишини маълумотлар асосида қуришда ёрдам берадилар, ишлаб чиқарувчилар билан ишлаш бўйича мутахассислар эса маркетплейсда маҳсулот ассортиментини кенгайтириш ва ривожлантириш ҳақида фикр билдирадилар.

Представители Агентства выступили на открытии Форума селлеров Узбекистана «Тренды 2024»
Первый заместитель директора Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан Вячеслав Пак выступил с приветственным словом на открытии Форума селлеров Узбекистана «Тренды 2024».
«Электронная коммерция является одним из самых динамично развивающихся сегментов экономики Узбекистана. Нашей приоритетной задачей в качестве регулятора является обеспечение максимально благоприятных условий для ее развития.
Участие в сегодняшнем мероприятии – для нас также возможность выслушать участников рынка, их чаяния и проблемы, ознакомиться с тенденциями развития отрасли.
Наше Агентство всегда готово рассмотреть предложения, направленные на развитие электронной коммерции в Узбекистане и устранение имеющихся проблем», – отметил Вячеслав Пак.
На форуме принимают участие эксперты отрасли, руководители национального маркетплейса Uzum Market и предприниматели. Форум организован при поддержке Всемирного банка, Антимонопольного комитета Узбекистана и «Капиталбанка».
В рамках форума топ-селлеры поделятся полезными советами и кейсами, представители «Капиталбанка» расскажут о финансовых инструментах для роста бизнеса, руководители аналитических сервисов помогут участникам выстроить работу на основе данных, а эксперты по работе с производителями поделятся советами, как расширять и развивать ассортимент на маркетплейсах.