9 МАЙ - Хотира ва қадрлаш куни
9 май – Хотира ва қадрлаш куни аждодларимизни хотирлаш, кексаларни эъзозлаш, нуронийларга ғамхўрлик кўрсатиш, уларни ҳолидан хабар олиш, ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш анъанага айланган.
Хотира ва қадрлаш куни арафасида Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги ходимлари Иккинчи жаҳон уруши ва меҳнат фронти фаҳрийлари, нуронийлар холидан хабар олдилар.
Юртимизнинг бугунги тинч-осойишта ҳаёти учун жасорат кўрсатиб фидо бўлган ватандошларимиз хотирасини ёт этиш, бу йўлда меҳнат қилган нуронийларимизни эъзозлаш барчамизнинг вазифамиздир.
Кириб келаётган қутлуғ кун, 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан барча фаҳрийларимиз ва азиз юртдошларимизни табриклаймиз! Тинчлик, мустаҳкам соғлик ва узоқ умр тилаймиз!

9 МАЯ - День памяти и почестей
В День памяти и почестей стало доброй традицией чтить память наших предков, навещать пожилых людей, справляться о здоровье пенсионеров, оказывать им всяческую поддержку.
В преддверии 9 мая сотрудники Национального агентства перспективных проектов навестили ветеранов Второй мировой войны и трудового фронта, пенсионеров.
Чтить память соотечественников, пожертвовавших своей жизнью во имя мирной жизни будущих поколений, проявлять заботу и внимание пенсионерам, неустанно трудившимся за благополучие нашего народа, является долгом каждого из нас.
Поздравляем дорогих ветеранов и соотечественников с наступающим Днем памяти и почестей! Желаем мира, крепкого здоровья и долгих лет жизни!