“UNIVERSAL SUG‘URTA” sug‘urta tashkiloti litsenziyasi bekor qilindi
O‘zbekiston Respublikasining “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonunning 33-moddasi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 21 fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi yagona nizom”ning 49-bandiga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligining 2024 yil 2 apreldagi tegishli qaroriga asosan, “UNIVERSAL SUG‘URTA” AJ umumiy sug‘urta sohasining 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 va 17 klasslari bo‘yicha ixtiyoriy sug‘urta faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha berilgan 2022 yil 7 iyuldagi 031932-sonli litsenziyasi 2024 yil 2 apreldan bekor qilindi.
“UNIVERSAL SUG‘URTA” AJ ilgari tuzilgan sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalari bo‘yicha o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarini belgilangan tartibda bajarishi shart.

Аннулирована лицензия страховой организации “UNIVERSAL SUG‘URTA”
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 2 апреля 2024 года лицензия, выданная АО “UNIVERSAL SUG‘URTA” 7 июля 2022 года за № 031932 на осуществление страховой деятельности в сфере общего страхования по 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 и 17 классам в добровольной форме, аннулирована со 2 апреля 2024 года.
АО “UNIVERSAL SUG‘URTA” обязано исполнять в установленном порядке принятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).