“POYTAXT BANK” AJ kapital bozori sohasida “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi ishtirokchisi sifatida ro‘yxatdan o‘tdi
31.07.2026
122
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi “POYTAXT BANK” AJni kapital bozori sohasida “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi ishtirokchisi sifatida ro‘yxatdan o‘tkazdi.
Tartibga solish qumdoni doirasida “POYTAXT BANK” AJ “Kapital bozori sohasida “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi doirasida chet el valyutasida ifodalangan obligatsiyalarni chiqarish, joylashtirish, ularning muomalada bo‘lishi va so‘ndirilishi tartibi to‘g‘risidagi” nizom (ro‘yxat raqami 3826, 2026 yil 29 aprel) doirasida chet el valyutasida ifodalangan obligatsiyalar emitenti sifatida faoliyat yuritishni rejalashtirmoqda.

АО «ПОЙТАХТ БАНК» зарегистрирован в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
31.07.2026
753
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало АО «ПОЙТАХТ БАНК» в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
В рамках Регуляторной песочницы АО «ПОЙТАХТ БАНК» планирует выступать в качестве эмитента облигаций, выраженных в иностранной валюте, в рамках Положения «О порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, выраженных в иностранной валюте, в рамках специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала» (рег. номер 3826 от 29 апреля 2026 г.).