Moliya bozori va moliyaviy texnologiyalarga bag‘ishlangan o‘quv seminari
Istiqbolli loyihalar milliy agentligida barcha tarkibiy bo‘linmalar xodimlari uchun “Moliya bozori va moliyaviy texnologiyalar” mavzusida o‘quv seminari o‘tkazildi.
Seminarni Toshkent moliya instituti "Korporativ moliya va qimmatli qog‘ozlar" kafedrasi dotsenti Akramjon Karimov va tayanch doktoranti Islombek Xushvaqov olib bordilar.
Seminar davomida tinglovchilarga kapital bozori tushunchasi ta’rifi, uning turlari, modellari hamda sohani huquqiy tartibga solish bo‘yicha ma’lumotlar berildi. Kapital bozorini rivojlantirish yo‘nalishidagi xorijiy va mahalliy tajriba tahlili taqdim etildi.

Учебный семинар по рынку капитала и финансовым технологиям
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялся учебный семинар на тему «Рынок капитала и финансовые технологии» для сотрудников всех структурных подразделений Агентства.
Семинар провели доцент кафедры «Корпоративные финансы и ценные бумаги» Ташкентского финансового института Акрамжон Каримов и докторант Исломбек Хушваков.
В рамках семинара слушателям была дана информация по определению понятия рынка капитала, его видов, моделей, а также правовому регулированию. Был представлен анализ зарубежного и местного опыта в сфере развития рынка капитала.