O‘zbekiston Respublikasining “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonunning 33-moddasi hamda Qimmatli qog‘ozlar bozorida investitsiya vositachisi va investitsiya aktivlarini ishonchli boshqaruvchi professional faoliyatlarini litsenziyalash tartib-taomillari to‘g‘risidagi nizomning (2026-yil 9-iyun, ro‘yxat raqami 3850) 49-bandiga muvofiq, 2023-yil 16-avgustda “Toshkent Investitsiya Majmui” MCHJga qimmatli qog‘ozlar bozorida investitsiya vositachisi sifatidagi professional faoliyatni amalga oshirish uchun berilgan 1424-son litsenziyasi 2026-yil 29-iyuldan bekor qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligining rasmiy veb-saytida qimmatli qog‘ozlar bozori professional ishtirokchilarining reyestriga belgilangan tartibda tegishli o‘zgartirish kiritildi.

Аннулирована лицензия на осуществление профессиональной деятельности в качестве инвестиционного посредника
30.07.2026
973
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Положения о порядке лицензирования профессиональной деятельности инвестиционного посредника и доверительного управляющего инвестиционными активами на рынке ценных бумаг, (регистрационный № 3850 от 9 июня 2026 года), лицензия № 1424, выданная 16 августа 2023 года ООО «Тошкент Инвестиция Мажмуи» на осуществление профессиональной деятельности инвестиционного посредника на рынке ценных бумаг, аннулирована с 29 июля 2026 года.
На официальном веб-сайте Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан в установленном порядке внесены соответствующие изменения в реестр профессиональных участников рынка ценных бумаг.