“GLOBAL INSURANCE GROUP” AJ ST litsenziyasi amal qilishi to‘xtatildi
O‘zbekiston Respublikasining “Sug‘urta faoliyati to‘g‘risida”gi Qonuni 47-moddasi va “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonuni 32-moddasi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 21-fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi Yagona nizomning 42-bandiga, shuningdek, sug‘urtalovchining ixtiyoriy arizasiga muvofiq O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligining qaroriga asosan, “GLOBAL INSURANCE GROUP” AJ ST sug‘urta faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha berilgan 2022-yil 25-fevraldagi SF seriyali 00035-sonli litsenziyasi 2025-yil 8-noyabr sanasidan boshlab olti oy muddatga to‘xtatildi.
“GLOBAL INSURANCE GROUP” AJ ST litsenziyasining amal qilishini to‘xtatib turish muddati davrida yangi sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalarini tuzish, amaldagi sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalarini uzaytirish ta’qiqlanadi.
“GLOBAL INSURANCE GROUP” AJ ST ilgari tuzilgan sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalari bo‘yicha o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarni belgilangan tartibda bajarishi shart.

Приостановлено действие лицензии АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP»
В соответствии со статьей 47 Закона Республики Узбекистан «О страховой деятельности, статьей 32 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 42 постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении Единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», а также согласно добровольного заявления страховщика, решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан с 8 ноября 2025 года на 6 месяцев приостановлено действие лицензии серии СФ № 00035, выданной 25 февраля 2022 года АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP».
В период приостановления действия лицензии АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP» запрещается заключать новые договоры страхования (перестрахования), продлевать срок действия действующих договоров страхования (перестрахования).
АО СО «GLOBAL INSURANCE GROUP» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).