BMTTDning O‘zbekistondagi yangi tayinlangan doimiy koordinatori bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi (Agentlik) direktorining birinchi o‘rinbosari Vyacheslav Pak va BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi doimiy koordinatori etib tayinlangan Akiko Fudzii o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar O‘zbekistonda kapital bozori va sug‘urta sektorini rivojlantirish bo‘yicha hamkorlikning asosiy yo‘nalishlarini muhokama qildilar.
Pak BMTTDga O‘zbekiston moliya bozorlarini rivojlantirishga qaratilgan islohotlarni amalga oshirishda faol qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorlik bildirdi hamda hamkorlikni yanada chuqurlashtirish va qo‘shma tashabbuslarni rivojlantirish imkoniyatlariga to‘xtalib o‘tdi.
Akiko Fudzii BMTTD Agentlik bilan hamkorlikni davom ettirishga, jumladan, xodimlarning malakasini oshirishda ko‘maklashishga tayyorligini tasdiqladi. Shu bilan birga, u O‘zbekiston Respublikasining ilg‘or tajribasini ommalashtirishda BMTTD imkoniyatlaridan foydalanishni taklif qildi.

Встреча с вновь назначенным постоянным координатором ПРООН в Узбекистане
В Национальном агентстве перспективных проектов Республики Узбекистан (Агентство) состоялась встреча первого заместителя директора Вячеслава Пака с вновь назначенным постоянным координатором Программы развития ООН (ПРООН) в Узбекистане Акико Фудзии.
В ходе встречи стороны обсудили ключевые направления сотрудничества в области развития рынка капитала и сектора страхования в Узбекистане.
В. Пак выразил признательность ПРООН за активную поддержку и содействие в реализации реформ, направленных на развитие финансовых рынков Узбекистана и обозначил возможности для дальнейшего углубления сотрудничества и разработку новых совместных инициатив.
Акико Фудзии подтвердила готовность ПРООН продолжать сотрудничество с Агентством, в том числе содействовать в повышении квалификации сотрудников. Наряду с этим, ею предложено использовать возможности ПРООН для распространения передового опыта Республики Узбекистан.