“UB Assets Holding” МЧЖ ХК ва “Alkes Research” МЧЖ капитал бозори соҳасидаги “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчилари сифатида рўйхатдан ўтказилди
21.07.2026
1149
Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги томонидан “UB Assets Holding” МЧЖ ХК ҳамда “Alkes Research” МЧЖ капитал бозори соҳасидаги “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчилари сифатида рўйхатдан ўтказилди.
“Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими доирасида “UB Assets Holding” МЧЖ ХК чет эл валютасида ифодаланган облигацияларни чиқаришни, “Alkes Research” МЧЖ эса мазкур облигацияларни чиқариш ва жойлаштириш жараёнида инвестиция воситачиси сифатида иштирок этишни режалаштирмоқда.

ИП OOO «UB Assets Holding» и ООО «Alkes Research» зарегистрированы в качестве участников специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
21.07.2026
1150
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало ИП OOO «UB Assets Holding» и ООО «Alkes Research»  в качестве участников специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
В рамках специального правового режима «Регуляторная песочница» ИП ООО «UB Assets Holding» планирует выпустить облигации, выраженные в иностранной валюте, а ООО «Alkes Research» — выступить в качестве инвестиционного посредника в процессе выпуска и размещения данных облигаций.