“AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI” АЖ лицензияси амал қилиши тўхтатилди
Ўзбекистон Республикасининг “Суғурта фаолияти тўғрисида”ги Қонуни 47-моддаси ва “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуни 32-моддаси ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги Ягона низомнинг 40-бандига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг қарорига асосан, “AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI” АЖ суғурта фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2023 йил 21 июндаги 030526-сонли лицензияси 2024 йил 28 июнь санасидан бошлаб ўн кун муддатга тўхтатилди.
“AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI” АЖ лицензиясининг амал қилишини тўхтатиб туриш муддати даврида янги суғурта (қайта суғурта) шартномаларини тузиш, амалдаги суғурта (қайта суғурта) шартномаларини узайтириш таъқиқланади.
“AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI” АЖ илгари тузилган суғурта (қайта суғурта) шартномалари бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларни белгиланган тартибда бажариши шарт.

Приостановлено действие лицензии АО «AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI»
В соответствии со статьей 47 Закона Республики Узбекистан «О страховой деятельности, статьей 32 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 40 постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении Единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы» решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан с 28 июня 2024 года на 10 дней приостановлено действие лицензии, выданной 21 июня 2023 года № 030526 АО «AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI».
В период приостановления действия лицензии АО «AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI» запрещается заключать новые договоры страхования (перестрахования), продлевать срок действия действующих договоров страхования (перестрахования).
АО «AGROS HAYOT SUG`URTA KOMPANIYASI» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).