Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигида ОТБнинг Марказий ва Ғарбий Осиё бўйича департаментининг Хусусий секторни ривожлантириш бўлимининг минтақавий раҳбари Энрико Пинали ва ОТБнинг Ўзбекистондаги ваколатхонасининг хусусий секторни ривожлантириш бўйича масъул ходими Адҳам Қўчқоров билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувнинг асосий мавзуси Агентлик ва ОТБ ўртасида капитал бозорини ривожлантириш ва тартибга солиш соҳасида ҳамкорликни йўлга қўйиш, жумладан, капитал бозори тўғрисидаги қонун лойиҳасини ишлаб чиқишда кўмаклашиш, шунингдек, "яшил" молиявий воситалардан, хусусан, "яшил" корпоратив облигациялардан фойдаланишда турли ёндашувларни илгари суриш масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув якунлари бўйича капитал бозорини ривожлантириш борасида ҳамкорликни ташкил этишнинг аниқ чора-тадбирлари белгиланди.

Встреча с представителями АБР
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялась встреча с Региональным руководителем отдела развития частного сектора департамента АБР по Центральной и Западной Азии Энрико Пинали и старшим сотрудником по развитию частного сектора представительства АБР в Узбекистане Адхамом Кучкаровым.
Главной темой встречи стало обсуждение вопроса установления сотрудничества Агентства и АБР в сфере развития и регулирования рынка капитала, в том числе, содействие в разработке законопроекта о рынке капитала, а также стимулирования различных подходов в применении “зеленых” финансовых инструментов, в частности, “зеленых” корпоративных бондов.
По итогам встречи намечены конкретные шаги по организации сотрудничества в сфере развития рынка капитала.