ДУБАЙ ХАЛҚАРО МОЛИЯ МАРКАЗИ ВАКИЛЛАРИ БИЛАН УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
2022 йил 24 июнь куни Агентлик директори ўринбосари Д.Максудов ҳамда Дубай халқаро молия маркази (кейинги ўринларда – DIFC) вакили, Hawkamah корпоратив бошқарув институти Бош директори Dr. Ashraf Gamal El Din билан учрашув ўтказилди.
Учрашув давомида, крипто-активлар жаҳон бозорини ривожлантириш ҳамда ушбу соҳада маълумотлар тақсимланган реестри технологиясини (“блокчейн” технологиялар) жорий этиш ва тадбиқ этиш масалалари муҳокама қилинди.
Тарафлар “блокчейн” технологиясини тадбиқ этиш бўйича инновацион ечимларни синовдан ўтказиш, мазкур технологияни ишлатилиши амалиётини ўрганиш лозимлиги белгилаб ўтилди.
Бундан ташқари, Агентлик ва DIFC ўртасида икки томонлама ҳамкорликни, шу жумладан крипто-активлар айланмаси соҳасига инвестицияларни жалб қилиш масалалари муҳокама қилинди.

ПРОШЛА ВСТРЕЧА С ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ ДЕЛЕГАЦИИ ДУБАЙСКОГО МЕЖДУНАРОДНОГО ФИНАНСОВОГО ЦЕНТРА
24 июня 2022 года состоялась встреча заместителя директора Агентства Д.Максудова с представителями делегации Дубайского международного финансового центра (далее – DIFC) во главе с Генеральным директором Института корпоративного управления Hawkamah -  Dr. Ashraf Gamal El Din.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития мирового рынка крипто-активов, внедрения и использования технологии распределенного реестра данных («блокчейн» технологии) в данной сфере.
Сторонами была обозначена необходимость апробации инновационных решений по использованию «блокчейн» технологии, проведения изучения практики использования данной технологии.
Кроме того, были обсуждены вопросы дальнейшего двухстороннего сотрудничества между Агентством и DIFC, в том числе привлечения инвестиций в сферу оборота крипто-активов.