“DD GENERAL INSURANCE” АЖ СТ лицензияси амал қилиши тўхтатилди
Ўзбекистон Республикасининг “Суғурта фаолияти тўғрисида”ги Қонуни 47-моддаси, “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуни 32-моддаси, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги Ягона низомнинг 41-банди ҳамда Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг тегишли қарорига асосан “DD GENERAL INSURANCE” АЖ СТга суғурта фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2022 йил 25 февралдаги СФ-серияли 00034-сонли лицензия 2024 йил 27 май санасидан бошлаб 10 кун муддатга тўхтатилди.
“DD GENERAL INSURANCE” АЖ СТ лицензиясининг амал қилишини тўхтатиб туриш муддати даврида янги суғурта (қайта суғурта) шартномаларини тузиш, амалдаги суғурта (қайта суғурта) шартномаларини узайтириш таъқиқланади.
“DD GENERAL INSURANCE” АЖ СТ илгари тузилган суғурта (қайта суғурта) шартномалари бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларни белгиланган тартибда бажариши шарт.

Приостановлено действие лицензии АО СО «DD GENERAL INSURANCE»
В соответствии со статьей 47 Закона Республики Узбекистан «О страховой деятельности, статьей 32 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах», пунктом 41 Единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года №80, а также соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан, с 27 мая 2024 года сроком на 10 дней приостановлено действие лицензии, выданной АО СО «DD GENERAL INSURANCE» 25 февраля 2022 года за серией СФ №00034.
В период приостановления действия лицензии АО СО «DD GENERAL INSURANCE» запрещается заключать новые и продлевать действие действующих договоров страхования (перестрахования).
При этом, АО СО «DD GENERAL INSURANCE» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).