“JAPAN DXT” kripto-depozitariy litsenziyasi amal qilishi to‘xtatildi
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2022 yil 14 iyuldagi 32-son buyrug‘i bilan tasdiqlangan Kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi xizmatlar provayderlari faoliyatini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi nizomining (ro‘yxat raqami 3380, 2022 yil 15 avgust) 39-bandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligining tegishli qaroriga asosan “JAPAN DXT” MCHJ QKga kripto-depozitariy faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha 2024 yil 30 avgustda berilgan CD #0003-son litsenziya 2024 yil 16 sentabr sanasidan boshlab 10 kun muddatga to‘xtatildi.
“JAPAN DXT” MCHJ QKga litsenziyasining amal qilishini to‘xtatib turish muddati davrida kripto-aktivlar bilan operatsiyalar amalga oshirish ta’qiqlanadi.

Приостановлено действие лицензии крипто-депозитария «JAPAN DXT»
В соответствии с пунктом 39 Положения о порядке лицензирования деятельности провайдеров услуг в сфере оборота крипто-активов, утвержденным приказом директора Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 14 июля 2022 года № 32 (рег. № 3380 от 15 августа 2022 года), а также соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан, с 16 сентября 2024 года сроком на 10 дней приостановлено действие лицензии на осуществление деятельности крипто-депозитария, выданной СП ООО «JAPAN DXT» от 30 апреля 2024 года за №CD #0003.
В период приостановления действия лицензии СП ООО «JAPAN DXT» запрещается осуществление операций с крипто-активами.