“AVESTA INVESTMENT GROUP” MCHJ kapital bozori sohasida “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi ishtirokchisi sifatida ro‘yxatdan o‘tdi
1483
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi “AVESTA INVESTMENT GROUP” MCHJni kapital bozori sohasidagi “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi ishtirokchisi sifatida ro‘yxatdan o‘tkazdi.
Tartibga solish qumdoni doirasida “AVESTA INVESTMENT GROUP” MCHJ xorijiy valyutada ifodalangan obligatsiyalarni chiqarish va joylashtirish bilan bog‘liq operatsiyalar bo‘yicha investitsiya vositachisi sifatida faoliyat yuritishni rejalashtirmoqda.

ООО «AVESTA INVESTMENT GROUP» зарегистрирован в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
23.07.2026
1485
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало ООО «AVESTA INVESTMENT GROUP» в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
В рамках Регуляторной песочницы ООО «AVESTA INVESTMENT GROUP» планирует осуществлять деятельность в качестве инвестиционного посредника по операциям, связанным с выпуском и размещением облигаций, номинированных в иностранной валюте.