“ASIA ALLIANCE BANK” ATB kapital bozori sohasida “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi ishtirokchisi sifatida ro‘yxatdan o‘tdi
21.07.2026
1357
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi “ASIA ALLIANCE BANK” ATBni kapital bozori sohasida “Tartibga solish qumdoni” maxsus huquqiy rejimi ishtirokchisi sifatida ro‘yxatdan o‘tkazdi.
Tartibga solish qumdoni doirasida “ASIA ALLIANCE BANK” ATB “Kapital bozori sohasida «Tartibga solish qumdoni» maxsus huquqiy rejimi doirasida chet el valyutasida ifodalangan obligatsiyalarni chiqarish, joylashtirish, ularning muomalada bo‘lishi va so‘ndirilishi tartibi to‘g‘risidagi” nizom (ro‘yxat raqami 3826, 2026 yil 29 aprel) doirasida chet el valyutasida ifodalangan obligatsiyalar emitenti sifatida faoliyat yuritishni rejalashtirmoqda.

АКБ «ASIA ALLIANCE BANK» зарегистрирован в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
21.07.2026
1354
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало АКБ «ASIA ALLIANCE BANK»  в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
В рамках Регуляторной песочницы АКБ «ASIA ALLIANCE BANK» планирует выступать в качестве эмитента облигаций, выраженных в иностранной валюте, в рамках Положения «О порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, выраженных в иностранной валюте, в рамках специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала» (рег. номер 3826 от 29 апреля 2026 г.).