Agentlik xodimlarining kripto-aktivlar aylanmasi sohasida malakasini oshirish bo‘yicha trening o‘tkazildi
02.11.2022
4100
2022 yil 2 noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi ma’muriy binosida Agentlik xodimlari uchun ularning kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi malakasini oshirish yuzasidan trening bo‘lib o‘tdi.
Trening doirasida xodimlarga kripto-aktivlarning asosiy texnologik tuzilmalari, mayning jarayoni, ular bilan operatsiyalarni amalga oshirish mexanizmlari, tranzaksiyalarni monitoring qilish usullari va boshqalar tushuntirildi.
Shuningdek, xodimlar kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi, mayning va kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi xizmatlar provayderlari faoliyatini tashkil etishda belgilangan asosiy talablar bilan ham tanishtirildilar. Shu jumladan, Agentlik xodimlari o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldilar.

Проведен тренинг по повышению квалификации сотрудников Агентства в сфере оборота крипто-активов
2 ноября 2022 года в здании Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан для сотрудников Агентства прошел тренинг по повышению их квалификации в сфере оборота крипто-активов.
В рамках тренинга сотрудникам были разъяснены основные технологические составляющие крипто-активов, процесса майнинга, механизмы по совершению ими операций, методы мониторинга осуществленных ими транзакций и др.
Кроме того, сотрудников также ознакомили с законодательством Республики Узбекистан в сфере оборота крипто-активов, основными требованиями к организации деятельности майнинга и провайдеров услуг в сфере оборота крипто-активов. Также, сотрудники Агентства получили ответы на все их интересующие вопросы.