“Winvestment Consult” МЧЖнинг қимматли қоғозлар бозорида инвестиция маслаҳатчиси сифатидаги профессионал фаолияти тугатилди
02.09.2026
80
Ўзбекистон Республикасининг “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуннинг 44-моддаси ҳамда Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги (кейинги ўринларда – Агентлик) директорининг 2026 йил 7 майдаги 19-сон буйруғи билан тасдиқланган Қимматли қоғозлар бозорида инвестиция маслаҳатчиси фаолиятини бошлаш ёки тугатиш учун ваколатли органни хабардор қилиш тартиби тўғрисидаги низомнинг (2026 йил 9 июнь, рўйхат рақами 3852) 27-бандига мувофиқ, қимматли қоғозлар бозорида инвестиция маслаҳатчиси сифатидаги профессионал фаолиятини ихтиёрий равишда бекор қилиш тўғрисидаги хабарномасига асосан “Winvestment Consult” МЧЖнинг қимматли қоғозлар бозорида инвестиция маслаҳатчиси сифатидаги профессионал фаолияти 2026 йил 2 сентябрдан тугатилди.

Профессиональная деятельность ООО «Winvestment Consult» в качестве инвестиционного консультанта на рынке ценных бумаг прекращена
02.09.2026
83
В соответствии со статьей 44 Закона Республики Узбекистан «О лицензионных, разрешительных и уведомительных процедурах», а также пунктом 27 Положения о порядке уведомления уполномоченного органа о начале или прекращении деятельности инвестиционного консультанта на рынке ценных бумаг, утвержденного приказом директора Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан (далее — Агентство) от 7 мая 2026 года №19 (9 июня 2026 года, регистрационный номер 3852), на основании уведомления о добровольном прекращении профессиональной деятельности в качестве инвестиционного консультанта на рынке ценных бумаг, профессиональная деятельность ООО «Winvestment Consult» в качестве инвестиционного консультанта на рынке ценных бумаг прекращена с 2 сентября 2026 года.