Суғурта брокери лицензияси бекор қилинди
Ўзбекистон Республикасининг “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуннинг 33-моддаси ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган “Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги ягона низом”нинг 49-бандига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг 2026 йил 6 майдаги тегишли қарорига асосан, “LEO FINANCE SUG`URTA BROKER” МЧЖ суғурта брокерининг суғурта фаолияти амалга ошириш бўйича бўйича берилган 2022 йил 8 сентябрдаги 038046-сонли лицензияси 2026 йил 10 майдан бекор қилинди.
“LEO FINANCE SUG`URTA BROKER” МЧЖ ўзи ва суғурта қилдирувчи ўртасида тузилган шартномалар, шунингдек, суғуртанинг (қайта суғуртанинг) ҳар қандай тури бўйича воситачилик фаолиятини амалга ошириш бўйича тузилган шартномаларга асосан ўз зиммасига олган мажбуриятларини белгиланган тартибда бажариши шарт.

Аннулирована лицензия страхового брокера
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 6 мая 2026 года лицензия, выданная ООО «LEO FINANCE SUG`URTA BROKER» 8 сентября 2022 года за №038046 на осуществление деятельности  страхового брокера аннулирована с 10 мая 2026 года.
ООО «LEO FINANCE SUG‘URTA BROKER» обязано в установленном порядке исполнять принятые на себя обязательства по договорам, заключённым между ним и страхователем, а также по договорам, заключённым в рамках осуществления посреднической деятельности по любым видам страхования (перестрахования).