“KAPITAL – DEPOZIT” МЧЖ капитал бозори соҳасида “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси сифатида рўйхатдан ўтди
540
Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги “KAPITAL – DEPOZIT” МЧЖни капитал бозори соҳасидаги “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси сифатида рўйхатдан ўтказди.
Тартибга солиш қумдони доирасида “KAPITAL – DEPOZIT” МЧЖ хорижий валютада ифодаланган облигацияларни чиқариш ва жойлаштириш билан боғлиқ операциялар бўйича инвестиция воситачиси ва андеррайтери сифатида фаолият юритишни режалаштирмоқда.

ООО «KAPITAL – DEPOZIT» зарегистрирован в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
541
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало ООО «KAPITAL – DEPOZIT» в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
В рамках Регуляторной песочницы ООО «KAPITAL – DEPOZIT» планирует осуществлять деятельность в качестве инвестиционного посредника и андеррайтера по операциям, связанным с выпуском и размещением облигаций, номинированных в иностранной валюте.