"Heemera" компанияси "Google Accelerator: AI First Program" дастури иштирокчилари қаторидан жой олди
Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси "Heemera" МЧЖ "Google Accelerator: AI First Program" нуфузли халқаро дастурига киритилган тарихда илк ўзбек компанияси бўлди.
Акселераторда иштирок этиш "Heemera" МЧЖга "Google" мутахассислари ва экотизимининг техник ва бизнес тажрибасидан фойдаланиш, шахсий ёрдам, ихтисослаштирилган тренинг ва мураббийлик ёрдами, шунингдек компания ва унинг маҳсулотларини ривожлантириш стратегияси бўйича маслаҳатлар олиш имконини беради.
Акселераторнинг бир қисми сифатида "Heemera" компанияси "Google" жамоаси билан блокчейн таҳлили, крипто-терговлар ва крипто-активларни қайтариш соҳасида ўзининг сунъий интеллект ечимларини янада ривожлантириш, шунингдек бизнесни халқаро миқёсда кенгайтириш учун ҳамкорлик амалга оширади.
“Heemera” МЧЖнинг акселераторга қўшилиши Ўзбекистон Республикасида крипто-активлар айланмаси ва сунъий интеллект соҳасида инновацион лойиҳаларни ривожлантириш учун муҳим қадам бўлиб, криптосаноат ва замонавий технологик ечимлар соҳасидаги минтақавий марказлардан бири сифатидаги мавқеини мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Компания «Heemera» вошла в число участников программы «Google Accelerator: AI First Program»
Компания «Heemera», являющаяся участником специального правового режима «Регуляторная песочница» Национального агентства перспективных проектов,  стала первой в истории узбекской компанией, включенной в престижную международную программу Google Accelerator: AI First Program.
Участие в акселераторе предоставляет ООО «Heemera» доступ к технической и бизнес-экспертизе специалистов и экосистемы Google, персональному сопровождению, специализированным тренингам и менторской поддержке, а также консультациям по вопросам стратегии развития компании и её продуктов.
В рамках акселератора ООО «Heemera» будет сотрудничать с командой Google для дальнейшего развития собственных ИИ-решений в сфере блокчейн-аналитики, крипто-расследований и возврата крипто-активов, а также для масштабирования бизнеса на международном уровне.
Присоединение ООО «Heemera» к акселератору является важным шагом для развития инновационных проектов в сфере оборота крипто-активов и искусственного интеллекта в Республике Узбекистан и способствует укреплению её позиций как одного из региональных центров в области криптоиндустрии и современных технологических решений.