“Auerbach Grayson & Company” LLC (АҚШ) капитал бозори соҳасида “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси сифатида рўйхатдан ўтказилди
14.11.2025
5000
Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги томонидан “Auerbach Grayson & Company” LLC (АҚШ) компанияси капитал бозори соҳасида “Тартибга солиш қумдони” махсус ҳуқуқий режими иштирокчиси сифатида рўйхатдан ўтказилди.
"Auerbach Grayson & Company" капитал бозори соҳасида "Тартибга солиш қумдони" махсус ҳуқуқий режимининг бешинчи иштирокчисига айланди.
Маълумот учун:
Auerbach Grayson & Company - АҚШ Қимматли қоғозлар ва биржалар комиссиясида (SEC) рўйхатга олинган брокерлик ва дилерлик компанияси (SEC № 8-45136), Молиявий хизматлар соҳасини тартибга солиш хизмати (FINRA) аъзоси, шунингдек, 13 штат ва ҳудудда рўйхатга олинган. Компания агентлик асосида ишлайди ва 125 мамлакатдаги ҳамкорлар тармоғи орқали АҚШ институтсионал инвесторлари учун акциялар, облигациялар ва деривативлар билан операцияларни амалга оширишни таъминлайди.
Ўзбекистонда компания Ўзбекистон Республикаси капитал бозорида америкалик институтсионал инвесторлар манфаатларини ифодалаш, шунингдек, ўзбек эмитентларининг IPOга тайёргарлик кўриш доирасида маҳаллий ва халқаро майдонлар ўртасида қимматли қоғозларнинг ўзаро айланишига кўмаклашиш ниятида.

ООО «Auerbach Grayson & Company» (США) зарегистрировано в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала
14.11.2025
5000
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан зарегистрировало ООО «Auerbach Grayson & Company» (США) в качестве участника специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
«Auerbach Grayson & Company» стал пятым участником специального правового режима «Регуляторная песочница» в сфере рынка капитала.
Auerbach Grayson & Company – брокерско-дилерская компания, зарегистрированная в Комиссии по ценным бумагам и биржам США (SEC) (№8-45136), является членом Службы регулирования отрасли финансовых услуг (FINRA), а также зарегистрирована в 13 штатах и территориях. Компания работает на агентской основе и через сеть партнеров в 125 странах обеспечивает исполнение операций с акциями, облигациями и деривативами для институциональных инвесторов США.
В Узбекистане компания намерена представлять интересы американских институциональных инвесторов на рынке капитала Республики Узбекистан, а также содействовать взаимной обращаемости ценных бумаг между локальными и международными площадками в рамках подготовки IPO узбекских эмитентов.