Binance kripto-birjasidagi "P2P" platformasi haqida axborot xabari
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi, Coinpay va Binance o‘rtasidagi qo‘shma loyihaning rasmiy ishga tushirilishi munosabati bilan, O‘zbekiston Respublikasi rezidentlariga kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi qonunchilik talablariga qat’iy rioya qilish zarurligini eslatib o‘tadi.
Mamlakatimiz rezidentlari – foydalanuvchilar, Binance kripto-birjasi xizmatlaridan faqat “CoinPay” MCHJning rasmiy sahifasida ko‘rsatilgan havola (https://coinpay.uz/) orqali o‘tishlari (kirishlari), pul mablag‘larini platforma bilan integratsiya qilingan bank kartalari va milliy to‘lov tizimlari yordamida milliy valyutada kiritishlari va yechib olishlari lozim.
Xususan, Binance kripto-birjasining “P2P” platformasi orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri amalga oshiriladigan barcha operatsiyalar kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi qonunchilik talablarini buzish hisoblanishini hamda qonun hujjatlarida belgilangan tartibda javobgarlikka sabab bo‘lishini ta’kidlab o‘tamiz.

Информационное сообщение по поводу «P2P» площадки на крипто-бирже Binance
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан, с учетом официального запуска совместного проекта между Coinpay и Binance, напоминает резидентам Республики Узбекистан о необходимости строгого соблюдения всех требований законодательства в сфере оборота крипто-активов.
Пользователи – резиденты республики должны пользоваться услугами крипто-биржи Binance исключительно пройдя по ссылке, представленной на официальной странице ООО «CoinPay» (https://coinpay.uz/ ), осуществлять ввод и вывод денежных средств в национальной валюте посредством банковских карт и национальных платежных систем, которые были интегрированы с платформой.
В частности, напоминаем, что совершение операций непосредственно на площадке «P2P» крипто-биржи Binance будет являться нарушением требований законодательства в сфере оборота крипто-активов и влечет за собой ответственность в установленном законодательством порядке.